Dergi

261 Defa okundu /

Sayın İlhan Değirmenci, 2006 Yılında Almanya”da”Değirmenci yayıncılık” Şirketini kurdu.. Kurmuş olduğu kendi yayıncılık şirketinden 2006 – 2012, yılları arasında “Eurocanlar” mizah dergisini yayımladı :
Eurocanlar Mizah Dergisi : Avrupa’daki Göçmenlerin yaşamlarını çizgi ve mizahla anlatmaya çalıştı. Ayda bir kez yayınlanan ve 16 sayfa olan derginin , ilk sayısı 2006 yılının Ocak ayında, “Değirmenci yayıncılık’ adına sahibi ve genel yayın yönetmeni ‘ilhan Değirmenci’ nin öncülüğünde Almanya’da yayın hayatına başlatıldı.
Dergi,üçüncü sayısından itibaren, Almanya,Avusturya ve Belçika’da bailerde satışa sunuldu. Dergiyi beş sayısına kadar Değirmenci, kendisi çizgiroman formatında yazıp çizdi , daha sonra Türkiye ve Avrupa’nın diğer ülkelerinden katılan karikatür sanatçılarıyla derginin kadrosu genişletildi.
Renkli ve aylık olarak, Almanya,Avusturya,Belçika Hollanda ve İsviçre’de yayınlanan Eurocanlar mizah dergisi Göç yaşamımızın Avrupa’da bayilerde satışa sunulan ilk mizah dergisi olma özelligini taşmaktadır.