ilhan Değirmenci,

( Karete ) Spor Biografisi

 

 

1972 -Yılında Türkiye- İstanbul’un Gültepe’semtinde, Sayın Hüseyin Bahar, Hocanın yanında Shotokan Karate-Do Sporunu yapmaya başladı.

 

1973 - Yılından itibaren İstanbul, Osmanbey’de, Sayın Hakkı Kosar, Hocanın baş antrenörlüğünde bulunan ''Harbiyeliler'' Spor Kulübünde Shotokan Karate-Do çalışmalarına baslayıp, Sayın Koşar'ın İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakasında bulunan tüm Dojolarında ( Spor Merkezlerinde ) 1986 yılına kadar spor çalışmalarını sürdürdü.

 

1974 - Yılında Henüz Türkiye'de Karate Federayonu'nun kurulu olmadığı yıllarda, Sayın Hakkı Koşar'ın Başkanlığını yaptığı ''Türk Amatör Karate Organizasyonu'' tarafından ülkeler arası ''ikili temaslar''  ( Gayri Resmi Milli Takım. ) da ülkemizi temsil etti....

 

1980 Yılında iki arkadaşı ile birlikte Türkiye''de / İstanbul'un / Gültepe semtinde ''Zendo spor merkezi'' ni açtı.

 

1981 - Yılında, Türkiye Karate Federasyonun ilk resmi Milli Takımında sporcu olarak yer aldı. 15.Kasım 1981 tarihinde Yugoslavya, Üsküp’de yapılan Uluslararası karate şampiyonasında Türkiye'yi temsil eden ilk Resmi Milli Takımda sporcu olarak ülkemizi temsil etti.

 

1984 - 1986 yılına kadar Türkiye’de özel spor salonlarında sözleşmeli antrönerlik yaptı.

 

1986 - Yılından itibaren yaşamını Almanya’da sürdürmeye başladı.

 

15.05.2013 - Tarihinde uzun bir aradan sonra üyesi olduğu, Almanya /Hannover Şehrindeki ‘Shotokan karate kulübü’nde Karate-Do Spor, çalısmalarına devam etti.

 

01.05.2013 - Yılında Alman Karate Federasyonu, ( DKV ) nun lisanslı Sporcusu oldu.

 

 

Yöneticilik

 

21.09.2013 Tarihinde, Türkiye'nin dışında yaşamlarını sürdüren Türk Karate sporcularının bulundukları ülkelerde kurmuş oldukları spor derneklerini bir çatı altında toplamak, birlik ve beraberliklerini sağlamak, Türk Karete Sporuna Milli Sporcu kazandırarak Türkiye Karate Federasyonu'na Yurtdışından katkı sunmak amacı ile Almanya'da ''Yurtdışı Türkleri Karate Federasyonu'' ( YTKF ) yi kurdu. Başkanlığı halen devam etmektedir..

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla