Copyright 2019 - Custom text here

Yurtdışı Türkleri Spor Konfedersyonu kurulma sürecinde T.C.Başkonsolosluklarını bilgilendirme ziyaretleri - 1

 

 

Yurtdışı Türkleri'nden Almanya, Düsseldorf Başkonsolosu Sayın Temür'e ziyaret !

Henüz kurulma sürecinde olan ''Yurtdışı Türkleri Spor Konfederasyonu'' Kurucu başkanlığını sürdüren Sayın İlhan Değirmenci ve beraberindeki Kasım Keleş, İbrahim Altınova ve İhsan Kılıç'dan oluşan heyet Türkiye Cumhuriyeti, Almanya, Düsseldorf Başkonsolosu Sayın Alattin Temür'ü 07.08.2015 Tarihinde Makamında ziyaret etti.

Değirmenci ve beraberindeki heyet, Konu Hakkında Spor Kamuoyuna şu açıklamalarda bulundu.

Sayın Değirmenci, ''Yurtdışı Türkleri Spor Konfederasyonu kurulma süreci ve 2013 yılından itibaren Almanya'da Spor adına yapmış olduğumuz özverili çlışmalarımız konusunda Sayın Konsolosumuzu ziyaret ederek detaylı bir şekilde kendisini bilgilendirdik.
''Yurtdışı Türkleri Spor Konfederasyonu'' Kurulma Süreci kapsamında yapmış olduğumuz faaliyetlerimiz konusunda Sayın Temür'e bilgi sunarak süreç içerisinde yapacağımız çalışmalar konusunda kendisi ile fikir alışverişinde bulunduk'' dedi..

Sayın Kasım Keleş:''Yapmış olduğumuz çalışmalarımızı övgü dolu sözler ile onurlandıran Sayın Başkonsolosumuz "Hizmete açılan yeni Konsolosluk binasının konumu ve mekan yeterliliği fefkaledir, Yurtdışı Türkleri Spor Konfederasyonu"nun Düsseldorf'da Bölge Sporcularımız ile yapacağı faaliyetlerini burada gerçekleştirebilmeniz için elimizden gelen desteği vereceğiz'' demesi ve bizlere böyle bir imkanı sunmasından dolayı ziyadesi ile memnun olduk'' dedi..

Sayın İbrahim Altınova:''Sayın Temür, Sürdürdüğümüz çalışmalarımıza Türkiye Cumhuriyeti ilgili Makamlarin desteği alınması konularında bizlere çok önemli tavsiyelerde bulundu. Sayın Konsolosumuzu ziyaretimiz ve Kendisinden Almış olduğumuz Tavsiyeler Konfederasyonumuzun daha da güçlü ve sağlam temeller üzerinde kurulması konusunda çok fayda sağlayacaktır'' dedi..

Sayın İhsan Kılıç:''Başkonsolos Temür'ün bizlere sıcak ve samimi duygular ile, göstermiş olduğu ilgi ve alakalarından ötürü Yurtdışı Türkleri Spor Federasyonları adına kendisine çok teşekkür ederiz'' dedi.

 

f t g m