Copyright 2019 - Custom text here

Yurtdışı Türkleri Spor Konfedersyonu kurulma sürecinde T.C.Başkonsolosluklarını bilgilendirme ziyaretleri - 3

 

Yurtdışı Türkleri Spor Konfedersyonu ( YTSK ) Kurucu Başkanı Sayın İlhan Değirmenci, ve Başkan Vekili Sayın İbrahim Altınova, YTSK'nın Kurulma süreci içinde Türkiye Cumhuriyeti, Almanya, Essen Başkonsolosu Sayın Mustafa Kemal Basa'yı 02.09.2015 Tarhinde makamında ziyaret etti..

Yurtdışı Türkleri Spor Federasyonları kapsamında 2013 yılından günümüze dek yapılan çalışmalar konusunda Sayın Basa'yı bilgilendiren Değirmenci, ''Esas ziyareti sebebi konumuz olan ''Yurtdışı Türkleri Spor Konfederasyonu' kurulması gerekçeleri. Yapacağımız çalışmaları ve üstlendiğimiz misyonu konusunda Sayın Başkonsolosumuzu bilgilendirdik dedi''.

Sayın Değirmenci, ''Sayın Basa, Tüm Spor Branşlarımızın Faaliyetlerine ve ayrıca YTSK'ya Konsolosluk olarak verecekleri desteklerinden ve birlikte gerçekleştireceğimiz faaliyetleri dile getirmesinden dolayı ziyadesiyle memnun olduk..
YTSK'nın Anavatanımızdan uzaklarda Türkiye Cumhuriyetini temsil eden Konsolosluklarımızdan destek görmüş olması yaptığımız çalışmaların ne denli isabetli ve doğru bir çizgide olduğunun kanıtıdır'' dedi.

Ziyaret sonrası duygularını dile getiren Sayın İbrahim Altınova, ''Sayın Başkonsolosumuz bizleri çok sıcak ve samimi misafirperverliği ile ağırladı, ayrıca yapmış olduğumuz çalışmalarımıza vermiş oldukları desteklerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ederiz, yakın bir zamanda Yurtdışı Türkleri olarak Essen Bölgesinde Başkonsolosluğumuz ile birlikte ortak faaliyetlerimiz başlıyacaktır'' diye sözlerini tamamladı..

 

f t g m