Copyright 2019 - Custom text here

Yurtdışı Türkleri Spor Konfedersyonu kurulma sürecinde T.C.Başkonsolosluklarını bilgilendirme ziyaretleri - 4

 

12.11.2015 Tarihinde Türkiye Cumhuriyeti, Almanya, Münster Başkonsolosu Sayın Pınar Gülün'ü ''Yurtdışı Türkleri Spor Konfederasyonu kurulma süreci'' kapsamında ziyaret ettim.

Yurtdışı Türkleri olarak yapmış olduğumuz çalışmaların ve ziyareti sebebim olan ''Yurtdışı Türkleri Spor Konfederasyonu'' Kurulma süreci konularında kendilerini bilgilendirdim.

Sporun dışındaki faaliyetlerimizden söz ettiğimde ise, Sayın Gülün, ( Haklı olarak. ) tedirgin oldu; tedirginliğini ise şöyle dile getirdi. ''Aman İlhan Bey, 2013 yılından itibaren Türkiyen'nin dışında Spor alanında gerçekleştirmiş olduğunuz birlik ve beraberliği ve yakalamış olduğunuz performansı değişik alanlara enerjinizi harcıyarak dağıtmamaya gayret gösterin'' diyerek endişelerini samimiyetle ifade etti..

Sayın Gülün, bizlere bulunduğu tavsiyelerinden en önemlisi ise, '' Yurtdışı Türkleri olarak Türkiye'nin dışında gerçekleştirmiş olduğunuz bu değerli çalışmalarınızı Türkiye'deki Yetkili makamlar ve kurumlar ile ''mutlaka'' karşılıklı görüşülmesi ve gerekli desteğin sağlanması gerekir, Münster Başkonsolosluğu olarak sizlerin bölgemizde gerçekleştireceğiniz faaliyetlerinize elimizden gelen desteği vereceğiz, bundan hiç kuşkunuz olmasın'' diyerek sözlerini tamamladı..

Yaptığımız çalışmalarımızın Devlet Kurumlarımızdan destek görmesi ( Deyim yerinde ise bizlere sahib çıkılması. ) bizleri sevinderiyor..Daha sonra yapacağımız çalışmalarımıza enerjimiz artıyor...

Sayın Başkonsolosumuzun Yurtdışı Türkleri Kurumlarımızın yaptığı çalışmalarına güven verici ve onurlandırıcı sözlerinden dolayı, ayrıca şahsıma göstermiş oldukları samimi misafirperverliklerine başında bulunduğum kurumlarımız adına ve şahsen çok teşekkür ederim.

Yurtdışı Türkleri
Spor Federasyonları Kurucu Başkanı

İlhan Değirmenci

 

f t g m