Copyright 2019 - Custom text here

Almanya Ju-Jitsu Federasyonu Başkanı Reiner Gritt. 12.04.2015

 

JU-JİTSU SPORUNDA ÖNEMLİ GELİŞME !. BUGÜNÜN KÜÇÜK ADIMLARI, YARININ TARİHÇELERİ !..

Geçtiğimiz Günlerde ( 09.04.2014 / Saat 14:14 de ) ilk telefon görüşmelerini gerçekleştiren Almanya Ju-Jitsu Federasyonu ( Deutsche Jiu-Jitsu Union ) Başkanı Sayın Reiner Grytt, ve Yurtdışı Türkleri Ju-Jitsu Federasyonu Kurucu Başkanı Sayın İlhan Değirmenci, 12.04.2015 Tarihinde Almanya'nın Nienburg Şehrinde bir araya gelerek, Kurumlar arasında ''Birlik ve Beraberlik içinde'' çalışmalar yapmak için ilk görüşmelerini yaptılar.

Sayın Değirmenci ve Sayın Grytt, yaptıkları görüşmede, ileriki dönemlerde tekrar iki kurumun yönetim kadroları ile bir araya gelerek, çalışma programlarının oluşturulmasını ve Faaliyetlerine Start verilmesini kararlaştırdılar..

Konu hakkında konuşan Sayın Değirmenci ''Türkiye'nin dışındaki Türk sporunda Birlik ve Beraberliğin ilk adımlarının atıldığı tarihlerde, Spor Kamuoyuna gerek sosyal, gerek ise basılı medyadan yapmış olduğumuz açıklamalarımızda, bulunduğumuz Ülkelerin ve Türkiye'deki Federasyonlarımızla koordineli bir şekilde çalışmalar sürdürmek istediğimizi dile getirmiştik. Hatta bunu sadece söylem olarak değil, düşüncelerimizi kuruluş tüzüğümüzde yer almasını sağlamıştık..

Kendinden emin ve istikrarlı bir şekilde, yapmış olduğumuz çlışmalar neticesinde düşüncelerimizin tek,tek hayata geçmiş olmasını görmek, bizleri ziyadesi ile memnun etmektedir..

Kurmuş olduğumuz Federasyonlarımız ile Yurtdışındaki Sporcularımızın birlik ve beraberliklerinin sağlanmasının yanısıra, bulunduğumuz Ülkerin Federasyonları ve Türkiye'deki Federasyonlarımızın koordinasyonlarının sağlanmasında özverili bir çalışma sürdürmeye çalışıyoruz'' diyerek sözlerine devam eden Sayın Değirmenci ''Yakın bir zaman içinde Türkiye Ju-jitsu Federasyonu ve Almanya Ju-Jitsu Federasyonu Yönetim kadrolarını bir araya getirerek, Ju-Jitsu Sporunda ''Türk Alman Dostluğu'' nu Başlatacağız. Spora ve Spor Camiamıza Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum'' diyerek sözlerini tamamladı....

f t g m