Copyright 2019 - Custom text here

İsviçre Shotokan Karate Federasyon Başkanı Zubeyir Şahin ve Azerbaycan Karate Federasyonu Başkanı Sayın Dr.Bashirov Yashar Ayuboğlu. 12.09.2015 İsviçre

 

 KARDEŞLİĞİN, BİRLİĞİN VE BERABERLİĞİN İSVİÇRE ETABI

Türkiye'nin dışında, Türk sporunun Birlik ve Beraberliği için Yine yollardayım.

İsviçre'de yaşamını sürdüren ve Spor adına başarılı çalışmalara imza atan İsviçre Shotokan Karate Federasyon Başkanı Zubeyir Şahin'in bu yıl altıncısını düzenlediği Basel Karate Şampiyonasına destek vermek ve İsviçre'deki Sporcu Kardeşlerimle şahsen tanışıp kucaklaşmak ve kendilerine Yurtdışı Türkleri Spor Konfederasyonu'nu anlatmak için, 12.09.2015 Tarihinde İsviçre'nin Basel Kentine gittim.

Buarada Azerbaycan Karate Federasyonu Başkanı Sayın Dr.Bashirov Yashar Ayub oğlu' ile tanıştım. Kendisi ile yapmış olduğum kısa görüşmede Yurtdışı Türkleri Karate Federasyonu ile birlikte yapılacak çalışmalara Azerbaycan Karate Federasyonu olarak herzaman hazır olduklarını söylemesi beni ziyadesi ile memnun etti..

Basel Şampiyonasında yaklaşık otuz yıldır görüşemediğim ( Türkiye Karatesinin 1981 yılı ilk Milli takım Arkadaşım. ) Değerli Hakan Alpay, ve yıllarca birlikte Spor yaptığım Kasım Demir, Sayit Uçan ve daha birçok Arkadaşlarımla kucaklaşma fırsatını buldum.

BİRİMİZ HEPİMİZ, HEPİMİZ SPOR İÇİN SÖZ SÖZ SÖZ....

İlhan Değirmenci

f t g m