Copyright 2018 - Custom text here

T.C. Karate Federasyonu, Ilk Resmi Teması, İlk Resmi Milli Takım...

 

 

 

Cumhuriyet Gazetesi

Sayfa-6- SPOR

13 KASIM 1981

 

Spor Servisi

 

Pazar günü Üsküp'te yapılacak ,Uluslararası Üsküp Karate Şampiyonası'na katılacak Karate Milli Takımı bugün karayolu ile Yugoslavya'ya gidecek. Judo ve Karate Federasyonu Başkanı Cihat Uskan'ın Başkanlıgı'ndaki Karate Mlli Takım kafilesinde antrenör Hakkı Koşar, hakem Rıfat Murtaza ile şu sporcular bulunuyor: Attila Çeliktürk (kaptan), Hakan Alpay. Ömer Doğanlar, Rıfat Egemen, Gürol Ulutaş, Hayrettin Akarsu ve İlhan Değirmenci. Uluslararası Üsküp Karate Şampiyonası'na Türkiye'nin yanısıra İtalya, Batı Almanya, Polonya, Macaristan, Yunanistan ve Yugoslavya'nın katılacağı belirten Judo ve Karate Federasyonu Başkanı Cihat Üskan, Karate Milli Takımında bulunan sporcuların kondüsyon ve teknik yönden iyi durumda olduklarını,dinamik ve güçlü ülkeler önünde ilk sınavını verecek karatecilerin dereceye girmek için mücadele edecegini söyledi.

 

 
TÜRK KARATESİ İCİN KİM NE SÖYLEDİ:

Sayin Atilla Celiktürk“ün internet sitesinden alintidir..Sn. Atilla ÇELİKTÜRK - SUUDİ ARABİSTAN

Hasan OKUŞ tarafından yazıldı.

Cumartesi, 12 Ocak 2008 14:32

S/14. T.A.K.O’nun Federasyonunu arayan Türk Karatesinin oluşumunda nasıl bir tarihi misyona sahip olduğu elbette Türk Karate DO ailesinin tüm nesillerince bilinmeli, o anlam da emeği geçen her ismi tabi ki saygıyla anıyoruz. Bunlar Türk Karatesinin oluşum sürecinde gayri federe yıllarımız peki ya federasyon..?

C/14. Türk Karate DO su 1980 yılın da ilk kez rahmetli Cihat USKAN başkanlığında JUDO federasyonuna bağlandı, 10 yıl boyunca da judo ve Karate Federasyonu bir çatı altında çalıştı. 1981 yılında ilk Milli takım kuruldu ve Yugoslavya Üsküp’te ilk milli temasımız bu balkan turnuvası olmuştu.

f t g m