Copyright 2019 - Custom text here

2- Yurtdışı Türkleri Karate Federasyonu kuruluş amacı

Yurtdışı Türkleri Karte Federasyonu ( YTKF ) nin kuruluş amacı
 
 
Yurtdisi Türkleri Karte Federasyonu“nun neler yapmak istediklerine ,ne için kurulduğuna dair birkaç başlık..
1 - Yurtdisi Türkleri Karate Federasyonu'nun kisaltilmis ismi Y.T.K.F' dir.
2 - Logosu : Dikey pozitsiyonda bulunan Türk bayraginin icinde Dünya haritasi ve ayak teknigi uygulayan bir resim bulunmaktadir..
3 - Y.T.K.F ' nin Kurulma amaci : Insanlar arasinda, irk, dil, din, renk, ayrimi yapmadan, sigara, alkol, kumar, uyusturucu ve insanliga zararli olan hertürlü alanlardan, cocuk, genc ve yetiskin insanlari uzakta tutmak, spor sevgisinin ve bilincinin ögretilmesi ile toplumun spor yapmasini sagliyarak, saglikli nesiller yetistirmek ve karate Sporunun yayginlastirilmasi, sevdirilmesi, Dünya Sporuna katki saglanmasi amaclanmaktadir..
4 - Türkiye Cumhuriyeti sinirlari disinda yasamini sürdüren Türk vatandasi,veya Y.T.K.F ' nin Temsilciliklerininin bulundugu ülkelerde, o Ülkenin vatandasi olan Türk kökenli, Ferdi, Karate Sporcularinin, Sporcu, Antrenör, Hakem,Spor Klübü veya Spor sivil toplum kuruluslari, Dernek, Birlik ve Federasyonlarin sorunlarina cözüm arayisinda bulunulmasi öngörülmektedir..
5 - Asli ( Kökeni ) Türk olan Sporcularin yasamlarini sürdürdükleri Ülkelerde ve vatandasi olduklari Ülkenin sporculari ile, sportif faaliyetler cercevesi icinde, birlik, beraberliklerini, ve sporcular arasinda iletisimi, kaynasmayi, irtibatini ve entegrasyonunu saglanmasi amaclanmaktadir..
6 – Y.T.K.F ' nin merkezinin bulundugu Ülke olan Almanya, Karate Federasyonu ve Türkiye Karate Federasyonu ve ayrica Y.T.K.F' nin Temsilciliklerinin bulundugu cesitli ülke Federasyonlari ile koordineli bir sekilde calismalar sürdürmek, ortak projeler üretmek, hayata gecirmek, ve Dünyadaki Spor gelismelerini takip ederek, sporcularin bilgi ve beceri bakimindan gelismesini saglanmasi düsünülmektedir..
7 - Yurtdisi Türkleri Karate Federasyonu'nun Merkezi ve Temsilciliklerinin bulundugu Ülkelerde gerceklestirecegi hertürlü sportif faaliyetlerine ( Seminer, Dan veya Kyu imtahanlarina, Klüpler arasi müsabaka veya sportif faaliyetlerine, Asli Türk olan ve bulundugu ülkenin ikinci bir vatandasligini almis Türk kökenli sporcular ve O Ülkenin vatandaslari katilabilirler.
8- Y.T.K.F ' Türkiye Cumhuriyeti“nin Resmi Karate Milli takimlarina, bilgi ve becerisi en üst düzeye erismi sporcular kazandirarak, katki saglanmasi amaclanmaktadir, bu amac, Y.T.K.F' nin kurulus nedenlerinden en önem arzeden konularin basinda gelmektedir..
9 – Dünyada varolan issizler ordusundan, Irk,Dil,Din Renk,ayrimi yapmadan, genclerimizi, sporcularimizi kurtarmanin carelerini aramak, projeler üretmek ve bu projelerin uygulanmasi düsünülmektedir.. Y.T.K.F ' nin Kuruldugu ülke olan Almanya“da, yaygin olan ( Ausbildung ) ''meslek egitimi ve meslek edindirme'' firsatlarindan sporcularimizin da yararlandirilmasi planlanmaktadir.. Y.T.K.F, bünyesinde Spor egitimini tamamlayan Sporcularimizin edinecekleri Spor egitmenlik Diplomalari ile daha sonra, kendileri Spor alanlarinda hizmet vererek ekonomik olarak, gecimlerini de sagliyacak konuma getirilmeleri amaclanmaktadir.
10 - Y.T.K.F , nin merkezinin ve Temsilciliklerinin bulundugu Ülkelerde, ekonomik ve brokratik imkanlarimiz dahilinde, Spor Akademileri veya benzeri Devlet egitim kurumlarinda egitim görmek isteyen genclerimize ''burs'' vermek düsüncesi, Y.T.K.F ' nin kurulus amaclarindandir.. Yurtdisi Türkleri Karate Federasyonu ( Y.T.K.F ). Yönetim Kurulu
f t g m