Copyright 2019 - Custom text here

12- Yurtdışı Türkleri Karate Federasyonu ( YTKF ) Kurulduğuna dair Kardeş Federasyonlar ile yaptığı ilk görüşmeleri.

YURTDIŞI TÜRKLERİ KARATE FEDERASYONU YTKF VE TKF YAPMIŞ OLDUKLARI BİRLİKTELİĞİN NETİCESİNDE TÜRKİYE DIŞINDA AYRICA DÜNYA GENELİNDE Kİ TÜRK KARATE SPORCULARI TÜRK MİLLİ FORMASINA ŞİMDİ ÇOK DAHA YAKIN..


TKF ve YTKF' Kardeşler Buluştu !..
Yurtdışı Türkleri Karate Federasyonu YTKF' nın Kurucusu ve Başkanı İlhan Değirmenci, 25 08 2014 Tarihinde Türkiye Karate Federasyonu TKF Başkanı Sayın Esat Delihasan'ı TKF'nin İstanbul Bürsunda ziyaret etti.
Türkiye dışında ve Dünya genelinde tüm Karate Sporcularının birlik ve beraberlik içinde temsil edildiği çatı kurum olan YTKF, Türkiye Karate Federasyonu TKF ile Çalışma şeklini genel hatları ile belirledi.
Önümüzde ki günlerde kurumlar arasında hazırlanacak olan protokollerin imzalanması ile Kurumlar birlikte adeta bir elmanın iki yarısı olarak, Saygı, Sevgi, birlik ve beraberlik içinde çalışmalarını sürdürecek.
Almanya'da yapılacak olunan ilk Şampiyona TKF ve YTKF işbirliğinde gerçekleştirilerek Türkiye Karate Milli Takımına yurtdışından sporcu kazandırılacak..
YTKF Türkiye'de irtibat Bürüsu olarak da Türkiye Karate Federasyonu'nun Bürosunu paylaşabilecek. Aynı şekilde TKF de YTKF"nin Türkiye dışında bulunan bürolarından yararlanabilecek..
YTKF' nin kurucusu olan ve Başkanlığını sürdüren İlhan Değirmenci aynı zamanda Karikatür sanatçısı olarak da Türkiye Karate Federasyonu'nun her iki ayda bir yayınlanan ''Karate Türk'' Dergisine çizgileri ile destek vererek Karate sporunun tanıtılmasına ve yaygınlaştırılmasına katkı sunacak.

f t g m